ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Obhajoba házenkářské bronzové medaile

02. 11. 2017
 Matěj Bodlák, 7B8,
10. 11. 2017

Na nový školní rok se opět sešla házenkářská elita našeho gymnázia, aby čelila silné konkurenci středních škol se spoustou házenkářů ze všech možných klubů v kraji. A nevedla si vůbec špatně.

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 se konal turnaj středních škol, kterého se zúčastnil i náš výběr. Ve čtyřčlenné skupině nejprve narazil na Gymnázium Pavla Tigrida, které bylo poskládáno především z házenkářek Poruby a dvou polaneckých házenkářů. I když během zápasu přišla i krizová chvíle, náš tým to zvládl a vyhrál o dva góly. V druhém zápase se utkal náš osmičlenný tým se stavební školou. Po velkém dramatu nakonec vyhrála naše reprezentace těsným rozdílem jedné branky. Mezitím v druhé čtyřčlenné skupině bezkonkurenčně všechny porážela "Zengrova" strojírenská škola plná ostravských házenkářů. V těsném závěsu za ní se však drželo Gymnázium Olgy Havlové, které také nechtělo předem nic vzdát. Největším překvapením turnaje se však stalo Matiční gymnázium, které s pouhými třemi házenkáři nejprve porazilo náš výběr v posledním zápase skupiny a poté si poradilo také v semifinále s Gymnáziem Olgy Havlové. S údivem nás všech tedy postoupilo do finále. Naše reprezentace se utkala, jelikož prohrála, s nejsilnější školou na turnaji. Nic ale nevzdala a bojovala do poslední minuty zápasu i přes nevyhnutelnou porážku.

Nakonec po prohře o pouhé dvě branky naši házenkáři skončili na krásném třetím místě, stejně jako minulý rok, a jasně ukázali, že jsou schopni konkurovat i mnohem silnějším týmům, než jsou oni sami.

Tým hrál ve složení: Adamec Petr, 8A8, Děček Martin, 8A8, Bodlák Matěj, 7B8, Merta Miloš, 3A4, Vrzal Petr, 3A4, Martináková Klára, 3A4, Dohnalová Štěpánka, 7A8, a Zmydlochová Markéta, 2A4.