ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Zlaté loučení florbalových legend

06. 04. 2017
 Mgr. Jiří Skála,
07. 04. 2017

Dne 6. 4. 2017 se ve Sportovní hale v Ostravě-Dubině uskutečnil Přebor církevních středních škol, kam byla pozvána i naše škola jako letošní vítěz Turnaje ostravských gymnázií. Přeboru se zúčastnilo celkem 11 středních škol z celé ČR. Náš tým začal velmi rozpačitě – v prvním zápase remizoval, druhý zápas prohrál.

Poté, co jsme si v kabině všechno chlapsky vyříkali, začala nepřerušená série pěti vítězných utkání, která vedla až k vytouženému finále.

Ve finále jsme oplatili porážku ze základní skupiny Biskupskému gymnáziu z Hradce Králové a slavně zvítězili! Vítězný gól na 3:2 dal 7 sekund před koncem Váša Jurdzin, náš kapitán a zároveň nejlepší střelec turnaje. Nejlepším brankářem byl vyhlášen náš Štěpán Zerzoň.

Chlapci, děkujeme za skvělé výkony, legendám přejeme hodně štěstí u maturit a taky v další florbalové kariéře. Pokud chcete vidět reportáž, ve které bude hovořit kapitán a nejlepší střelec Váša Jurdzin, pusťte si v úterý 11. 4. v 19:40 TV Noe.

Náš tým hrál ve složení: Váša Jurdzin (4A4) - legenda, Filip Dědič (4A4) - legenda, Tony Skřipčák (8A8) - legenda a Forrest Gump naší školy, za svůj studentský život reprezentoval školu v 8 sportovních odvětvích, Martin Děček (7A8) – legenda, která ještě na škole zůstává, Marek Gaščík (6A8), Jan Kratochvil (6A8), Tomáš Nečesaný (6A8), Štěpán Zerzoň (6A8), Hynek Žmolík (6A8)