ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Mikulášský basketbal

05. - 06. 12. 2016
 Anna Bartková (3A8), Dominik Holaň (4A8), Lukáš Vlosinský (4B8),
07. 12. 2016

Dívky

Dne 5. 12. 2016 jsme se vydaly na basketbalový Mikulášský turnaj na Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě Porubě. Turnaje se zúčastnily celkem čtyři školy, a to domácí Gymnázium Olgy Havlové, First international school of Ostrava, Gymnázium Pavla Tigrida a náš tým. První zápas jsme odehrály s holkami z First international school of Ostrava. Od začátku zápasu jsme soupeřům nedaly žádnou šanci a zápas bez problémů vyhrály. Druhý, poněkud těžší zápas jsme hrály s hráčkami Gymnázia Pavla Tigrida. Zápas jsme dohrály do vítězného konce. Poslední, nejtěžší zápas jsme hrály s domácími. Do zápasu jsme vstoupily jako favoritky, ale po začátku tomu už tak nebylo. Zápas byl až do samého konce velmi napínavý, ale domácí družstvo nakonec vyhrálo. Ale i přes ten nešťastný zápas se turnaj povedl a my skončily na krásném druhém místě.

Náš tým hrál ve složení: Kotalová Tereza (1A8), Chvílová Tereza (2A8), Ostřížková Kateřina (2B8), Bartková Anna, Běnková Petra, Paličková Julie, Tlolková Markéta (všechny 3A8), Jankulárová Eliška (3B8), Kubečková Michaela a Lukendová Marie (obě 4B8).
 

Hoši

V úterý 6.12.2016 se naše gymnázium zúčastnilo Mikulášského turnaje v basketbalu, který se konal na Gymnáziu Olgy Havlové v Porubě. Náš tým odjížděl brzo ráno ze zastávky Poliklinika. Všichni měli dobrou náladu a těšili se na utkání. 1. zápas jsme hráli s Biskupským gymnáziem, které jsme s jistotou porazili (23:15). V dalším zápase nás čekali "domácí", tedy Gymnázium Olgy Havlové, a opět jsme vyhráli (25:16). Poslední zápas, který nás čekal, byl o 1. místo s Matičním gymnáziem. Do zápasu jsme výborně vstoupili a vytvořili jsme si náskok, který jsme do konce utkání udrželi (25:12). Jako cenu jsme vyhráli bublinkové čokolády Milka. Tímto bychom chtěli poděkovat panu profesoru Hegedüsovi, který nás povzbuzoval, a už se těšíme na další basketbalové akce.

Náš tým hrál ve složení: Poruba Martin, Švancer Štěpán, Vlček David (všichni 2B8), Smelík Aleš (3A8), Holaň Dominik, Janáč Tomáš, Palička Václav, Pitucha Jakub (všichni 4A8), Kornecký Lukáš, Vlosinský Lukáš (oba 4B8).