ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Úspěchy ve výtvarné soutěži

 Mgr. Magda Musialová,
10. 06. 2016

"Příběh obrazu" je název celostátní literárně-výtvarné soutěže pro děti a mládež, jejímž cílem je rozvoj a podpora fantazie a tvořivého psaní. Soutěžící se ve svých pracích - stejně jako v předchozích ročnících této soutěže - inspirovali známými světovými obrazy podle vlastního výběru, dodržet museli pouze jednotné společné téma obrazu, tím letos byla "zahrada".

Z naší školy se do soutěže zapojilo téměř 30 žáků, kteří se v první fázi pokusili reprodukovat obraz zahrady podle vlastního uvážení a vkusu. Sami si volili techniku i koncepci této své "kopie". Druhá fáze soutěže byla literární, což před studenty postavilo nelehký úkol - napsat krátké vyprávění, ve kterém by se odehrával příběh z malovaného obrazu nebo příběh, jenž by zachycoval fiktivní příběh autora známého díla. Do soutěže přišlo přes 250 prací z více než padesáti škol z celé republiky. V této konkurenci se do užšího výběru 7 nejlepších prací ve své kategorii dostaly práce Michaely Brodové z 2A4, která se inspirovala obrazem Francise Bacona "Gogh v krajině", a práce Katky Slaběňákové a Lucie Ritzingerové z 4B8, které parafrázovaly autoportrét Fridy Kahlo.

V pátek 10. 6. 2016 proběhne v Bílovci vyhodnocení tří nejlepších prací, ale ať už komise v čele se známým výtvarníkem a performerem doc.Jiřím Surůvkou rozhodne jakkoliv, všechny práce našich žáků, které v rámci této soutěže vznikly, jsou prostě půvabné.