ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Úspěch v obvodním a okresním kole ve volejbale chlapců

06. 04. 2016
 Mgr. Radek Kuldan,
14. 04. 2016

Ve středu 6. dubna 2016 se konalo obvodní kolo ve volejbale chlapců druhého stupně základních škol, kterého se již tradičně účastní i hoši z našeho nižšího gymnázia. Jelikož máme dostatek schopných hráčů, mohli jsme letos postavit dva týmy. Chlapci z našeho A týmu turnaj vyhráli, čímž si zajistili postup do okresního kola. Ve sportovní hale ZŠ Dvorského se tedy o týden později, 13. dubna, sešly vítězné týmy z jednotlivých obvodů, aby se utkaly o Pohár ministryně školství. Nalosováni jsme byli do skupiny s týmy ze Šenova a Polanky. Po porážce se Šenovem a výhře s Polankou jsme skončili druzí v tabulce a čekalo nás semifinále s vítězem druhé skupiny, což byli chlapci ze ZŠ Šeříkova. Semifinále bylo velmi napínavé, oba týmy byly vyrovnané a o vítězství rozhodl pouhý jeden bod. Ve finále jsme se utkali znovu s družstvem ze Šenova a je třeba přiznat, že ač jsem se snažili ze všech sil, proti tak dobře sehranému týmu jsme neměli šanci. Přesto jsme dosáhli historického úspěchu už 1. místem v obvodě a doplnili ho krásným 2. místem v okresním kole.

V obvodním kole hrál tým ve složení: Aleš Smelík, Jiří Benda, Vojtěch Kokeš, Petr Levý, Jan Mrověc, Tomáš Vašíček a Martin Wilam.

V okresním kole hrál tým ve složení: Aleš Smelík, Vojtěch Kokeš, Tomáš Kuldan, Tomáš Vašíček, Martin Štefek, Martin Wilam, Tomáš Soukup, Petr Levý a Vojtěch Dohnal.