ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Lyžařský kurz 2B8

08. - 12. 02. 2016
 Hana Vašíčková, 2B8,
21. 02. 2016

Náš lyžák odstartoval dne 8. 2. 2016 na již známém parkovišti u kruháče J. Kotase, kde jsme naskládali všechny lyže, nemalé kufry a finálně i nás do čekajícího autobusu. Cesta plynula poněkud rychle, projížděli jsme přes krásné Beskydy, a dokonce jsme na chvíli protnuli i hranice Slovenska.

Hned po příjezdu k naší chatě Kyčerce jsme se rozdělili do dvou chlapeckých a tří dívčích pokojů a měli prostor k následnému zabydlení se. Nenechejte se ale zmást, ani první den jsme se neflákali, hodili se do lyžařských outfitů a vyrazili se na malý svah rozřadit do tří skupin podle výkonů a celkového ovládání lyží. Jelikož jsme skutečně šikovná třída, v týmu nejméně zkušených lyžařů jsme ponechali pouze devět z nás, druhé a první družstvo už bylo o něco početnější. Po úspěšném rozčlenění jsme se opět vrátili do chaty a vychutnali si náš první oběd tady.

Začala také soutěž o „zlatého tygra“, aneb kdo nasbírá na svahu nejvíce pádů. Večer jsme pak oslavovali začínající čínský rok Opice a to tak, že jsme venku symbolicky vypustili nad Velké Karlovice typický asijský lampion štěstí – úspěšně a bez požáru. Druhý den se první skupina pod vedením pana profesora Skály vydala na nejvzdálenější modrou sjezdovku, druhá skupina s panem profesorem Hegedüsem zůstávala převážně na červené sjezdovce a třetí skupinku učil pan profesor Kuldan kosit nejprve malý svah.

Ani třetího dne to nebylo jiné, ovšem počasí si s námi pěkně hrálo. Jeden den sjezdovka skončila kompletně zmrzlá, ale pak se začala zahalovat do větší sněhové pokrývky. Na středu byl naplánovaný půlden odpočinku, a tak jsme dopoledne strávili místo broušení svahů na prohlídce karlovického muzea. Ranní déšť pomalu přecházel v pořádné chumelení, ale ani to nepostačilo na vhodné podmínky k běžkování, takže jsme zbytek dne strávili obvyklým sjezdováním. Po večeři byly vyhlášeny výsledky soutěže „o zlatého tygra“, kdy sebou o zem lízl anonymní tygr ze třetího týmu až osmdesát sedmkrát a skrytá tygřice pro změnu z první skupiny ochutnala tvrdost svahu téměř čtyřicetkrát.

Na poslední den připadl kromě konečného balení taky slalom na malé sjezdovce, který s úspěchem zvládlo i třetí družstvo. Je nutné naši - co se lyžování týče – nejméně otrkanou skupinku náležitě pochválit, protože ačkoli první den mnozí na lyžích stáli poprvé, všichni sjeli už perfektně červenou sjezdovku. Vyhlásili jsme nejlepší sjezdaře každého týmu, naložili jsme se i s lyžařským vybavením do autobusu a odjeli směr Ostrava-Hrabůvka. Náš lyžák se uskutečnil v plném počtu a díkybohu bez jakéhokoliv zranění.

Takže lyžařskému kurzu třikrát „Skol!“