ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Recitační soutěž v jazyce českém

16. 02. 2016
 Mgr. Vojtěch Vlček,
17. 02. 2016

V úterý 16. 2. 2016 proběhla na naší škole recitační soutěž v českém jazyce. Přihlásilo se do ní celkem 44 studentů. Recitátoři si připravili jak klasickou veršovanou poezii, tak např. dramatizaci prózy. Někteří představili i vlastní tvorbu. Pro porotu (ve složení Ivana Kvasnicová, Pavla Tlolková a Vojtěch Vlček) nebylo snadným úkolem vybrat nejlepší výkony v kategorii nižšího ani vyššího gymnázia.

V kategorii nižšího gymnázia se na 1. místě umístil David Vlček z 1B8 s Nohavicovou básní Když byl Pepa ještě mladý. Druhou příčku obsadila studentka z 2B8 Terezie Hrabovská, která přednesla Kloboukovy trampoty J. Žáčka. Třetí místo patří shodně Pavle Kozubové (3A8) za Dívku ve studovně J. Žáčka a Barboře Vašíčkové (2B8) za přednes básně J. Seiferta Píseň o slabikáři. Zvláštní ocenění poroty získaly za vynikající interpretaci prózy Niké Vopalecká s Malým princem A. de Saint-Exupéryho (3B8) a Barbora Sukatschová s Prevítovými prvními krůčky S. Bretta (4A8). Za přednes zajímavé vlastní tvorby byla oceněna také Gabriela Mačudová (2A8). Z recitátorů vyššího gymnázia porotu nejvíce zaujal přednes textu J. Wericha O snech Kateřiny Špundové z 8B8, která se s námi letos bohužel už loučí. Zasloužené 2. místo si odnesly Ivona Szturcová (6B8) za Villonovu Závěť a Tereza Bártů (5B8) za Monolog střely J. Suchého. 3. příčka patřila Lei Sabolové za bajku J. de La Fontaina Moucha a mravenec. Na vítěze čekaly knihy české i světové beletrie.

Děkujeme všem recitujícím za jejich úsilí, čas i odvahu vystupovat, stejně jako jejich vyučujícím za přípravu svěřenců. Nejlepší z přednášejících pojedou recitovat na soutěž Wolkerův Prostějov. Těšíme se na vás zase za rok.