ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Křest Almanachu studentské poezie

23. 09. 2015
 Karolína Gřesová, 7B8 a Mgr. Martina Zelenková,
29. 09. 2015

Dne 23. 9. 2015 se ve Středisku volného času v Ostravě konal křest Almanachu žákovské poezie a sborníku slohových prací "Co máme na jazyku". Této události se zúčastnili studenti našeho gymnázia, jejichž příspěvky byly z velkého množství zaslaných prací vybrány a zveřejněny ve zmíněných publikacích.

Zastoupení naší školy bylo opravdu početné. Během dopoledne zazněla v uměleckém přednesu například romantická báseň Hledání lásky od Lucie Ritzingerové z kvarty B nebo báseň Ondřeje Turečka ze sekundy B. Ve sborníku slohových prací najdeme také prozaická díla studentek vyššího gymnázia, která byla vybrána porotou v okresním a krajském kole Olympiády v českém jazyce. Mezi jednotlivými pracemi vynikají příspěvky Karolíny Gřesové ze septimy B, Anny Sestřenkové z kvinty B nebo Kateřiny Špundové z oktávy B.

Program slavnostního dopoledne byl velice rozmanitý. Po ukázkách nejzajímavějších prací následovaly zábavné soutěže z oblasti českého jazyka, a žáci si tak mohli odnést zajímavé ceny. Celým programem nás také provázela hudební vystoupení.

Tato akce byla určitě příjemným zpestřením školního dne, a navíc všichni žáci náležitě reprezentovali naši školu v oblasti českého jazyka.