ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Lyžařský kurz 2A8

 Pavla Kozubová, 2A8, foto Mgr. Radek Kuldan,
26. 02. 2015

Na tuto akci jsme se moc těšili, i když jsem na ni jeli poprvé. Připadá mi to jako by to bylo včera...

Pondělí: Všichni postáváme na parkovišti se svými zavazadly a čekáme na další spolužáky, ale hlavně na ten veliký autobus, který nás odveze někam hodně daleko od školy:). Po dlouhém čekání se ze zatáčky vynoří cosi velkého a žlutého. Ano, je to náš autobus! Nakládáme lyže, běžky, boty, tašky a kufry a tradá pryč! Zamáváme rodičům, kteří už mizí v dáli, opřeme se o sedadla a vyrážíme do Velkých Karlovic! Hurá!!!

Jedeme asi dvě hodiny, když nám pan profesor Kuldan oznámí, že jsme v cíli. My se v polospánku rozhlížíme kolem sebe. Spatříme spoustu sjezdovek, vleků, a hlavně malých dětí s instruktory. Po vystoupení z autobusu vyložíme vše ven a autobus odjíždí. My neseme lyže a běžky do lyžárny. Také vidíme chatu, do které pomalu odcházíme se svými taškami a kufry. Až se vybalíme a převlečeme do lyžařského, jdeme na malý vlek, kde se rozdělíme na tři skupiny. V jedničce jsou zkušení lyžaři, ve dvojce pokročilí a ve trojce ti, kteří neumí lyžovat. Poté se vydáme na oběd, který máme ve společenské místnosti, kde budeme trávit čas na snídani, oběd, večeři a také na večerní program. Po dobrém obědě nás čeká zahájení „Zlatého tygra“ (tygr = pád na lyžích nebo běžkách). (Tygry si máme počítat po celou dobu kurzu). A teď chvíle na odpočinek, při kterém se můžeme libovolně navštěvovat.

A opět na vleky! Jednička vyráží na modrou sjezdovku a ostatní na malý vlek. Všichni končíme zhruba ve čtyři hodiny, pak následuje volno a potom máme večeři. Po večeři máme naučnou přednášku nebo video. Takto se to opakuje každý den. Jako večerní program jsme hráli zábavné hry.

Úterý: Dopoledne první a třetí skupina vyráží na výcvik na běžkách. Druhá skupina lyžuje. Odpoledne se to vymění. Dnes si večerní program připravuje skupina jedna, která vymyslí pantomimu a hru „lambádu“. Ještě před večerkou si zazpíváme s kytarou a panem profesorem Kuldanem.

Středa: Tak dnes máme spíše odpočinkový den, protože dopoledne jdeme všichni lyžovat a odpoledne na procházku do zdejšího muzea, kde se dozvídáme nové poznatky o Velkých Karlovicích. Skupina dvě si dneska pro nás připravila na večer běhání po chodbě s hledáním písmenek, ze kterých jsme skládali slova. Druhou hrou byl zvláštní Twister. Zpívání také nechybělo!

Čtvrtek: Nemáme se prý obléci do lyžařského, ale do běžeckého oblečení. Dnes si na nás pan profesor Kuldan, pan profesor Skála a paní profesorka Kroupová vymysleli výlet na běžkách. Tento výlet byl poněkud náročný, ale i tak jsme do zvládli, a mnozí ještě s humorem:)!

Pátek: A už je tady...PÁTEK! Ach jo! Dopoledne se jdeme rozloučit s lyžemi, a to jak jinak než závody. U oběda je vyhlášení „Zlatého tygra“. Zlatou tygřici vyhraje studentka s neuvěřitelnými 108 pády. Ale teď už jenom oběd a balíme. Autobus přijíždí o půl hodiny později a my se smutkem, skleslýma, a hlavně unavenýma očima opouštíme toto krásné, báječné a kouzelné místo, kde jsme se tak nasmáli, sblížili, ale také se něco naučili.

LYŽÁK je opravdu báječný a věřte, že je to jedna z nejlepších třídních akcí. My také tímto děkujeme všem profesorům, kteří se na tomto pěkně propracovaném kurzu podíleli, za to, že nám dopřáli něco tak fantastického!