Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Ostravský maraton

17. 09. 2014
 Lenka Tannertová, Jakub Šlachta, oba 6B8, foto se souhlasem MK Seitl Ostrava,
14. 10. 2014

Také letos, stejně jako každý rok, se dne 27. 9. 2014 konala velká běžecká akce roku s názvem „Ostravský maraton“. Je až neuvěřitelné, že se tento závod uskutečnil již po 53. a zúčastnilo se ho přes 1200 závodníků z více něž 15 zemí celého světa. My jakožto studenti jsme se rozhodli i v této oblasti reprezentovat naši školu - jak v části organizační, tak i v té běžecké.

Naše gymnázium zde mělo jednu štafetu složenou ze 6 běžců, kteří dohromady běželi 8 úseků po 6,5 km. Účastnili se Marian Krejčí z 5A8 (5. úsek), Hana Fukalová z 6A8 (4. úsek) a Ondřej Běnek z 6A8 (1. a 7. úsek), František Benda z 6B8 (3. úsek), Jakub Šlachta z 6B8 (2. a 8. úsek) a Jiří Hofírek z 7B8 (6. úsek).

Z celkem 54 přihlášených štafet jsme skončili na skvělém 8. místě v čase 03:58:29 (nesmíme zapomenout, že trasa nebyla klasických 42,123 km, ale nějakých 52 km). Pro srovnání štafeta z Wigymu skončila na 35. místě - výsledky najdete zde.

Jako organizátorky zde vypomáhaly Jana Kůřilová, Karolína Gřesová, Kristýna Tošková a Lenka Tannertová, všechny z 6B8. Z pohledu organizátorů se nám to moc líbilo. Měly jsem možnost pogratulovat a předat medaile běžcům, kteří doběhli do cíle. Většina z nich byla hodně unavená a hned se sklátila k zemi, ale byly na nich vidět radost a nadšení z dobře vykonané práce.

Myslíme si, že stojí za to se zúčastnit něčeho takového, jako je „Ostravský maraton“. Je to skvělá akce pro všechny. Nemusíte být žádní profesionální běžci, a přesto ze sebe můžete na chvíli udělat „hvězdu“ a doběhnout do cíle za bouřlivého potlesku. Tak co, přijdete příští rok i vy?