ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Akci Sněhuláci jsme dotáhli od A do Z aneb Naši studenti na nakládce kol pro Afriku

10. 04. 2014
 Mgr. Michaela Böhmová,
13. 04. 2014

Ve čtvrtek 10. 4. 2014 se ve skladě společnosti Kola pro Afriku v Ostravě-Koblově nakládaly dva lodní kontejnery kol určených dětem do Afriky. Jejich zhruba měsíční cesta s cílem určení Gambie je umožněna díky penězům získaným v projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož je naše gymnázium pořadatelem. Navzdory nesněhové zimě se nám pro tuto akci podařilo strhnout 230 škol a volnočasových organizací a na přepravu kol vybrat částku přesahující 305 000 Kč.

Na čtvrtek se tak mohly z této částky objednat první dva kontejnery, jež dorazí do Afriky v květnu, kdy kola z nich budou rozdělena na 9 gambijských škol. Na podzim je pak budou následovat ještě další dva kontejnery.

Kontejnery však bylo třeba naplnit. Této práce, velmi nelehké, neb počasí akci nepřálo a po celou dobu nakládky vydatně pršelo, se chopila asi čtyřicítka dobrovolníků z nejrůznějších charitativních organizací (Nová šance, Moment...) a mezi nimi i naši studenti z 4B8. Kluci, ač byli na nakládce nejmladší, vůbec nezaváhali, ihned se déšť nedéšť zapojili do nakládání, dokonce upoutali i televizi Nova, která s nimi natočila krátkou reportáž.

Společnými silami jsme naložili po zhruba šestihodinovém skládání a přerovnávání, aby ani štěrbinka v kontejneru nezůstala nevyužita, 830 kol, což znamená 830 dětí, jež se dostanou díky naší akci do školy.

Akci Sněhuláci pro Afriku jsme tak dotáhli od A do Z – od nápadu přes jeho realizaci až po samotné vyslání kol na dlouhou cestu do Gambie. I když ono Zet padne vlastně až na podzim, kdy naložíme za sněhulákovskou částku další dva kontejnery.