Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Pololetní florbalový turnaj – I. ročník

29. 01. 2014
 Petr Červenka, 5A8,
02. 02. 2014

Dne 29. ledna 2014 jsme mohli ve velké tělocvičně zhlédnout vynikající turnaj ve florbale mezi třídami vyššího gymnázia. Týmy byly předem roztříděny podle výkonnosti do třech košů a stejně jako na velkých turnajích se losovaly čtyři skupiny po třech týmech. Mnozí z nás si říkali už předem, že výkonnostně nejlepší týmy zaručeně postoupí, avšak to jsme nemohli tušit, že i slabší se “vyhecují“ a zavaří hlavy i týmům s vynikajícími hráči v týmu.

Už v první skupině se týmy statečně popraly s týmem 8A8 a dlouho odolávaly, avšak tým vedený zkušeným florbalovým hráčem nakonec postoupil do vyřazovacích bojů. Druhá skupina byla asi nejnapínavější a nejvyrovnanější. Každý z týmu bral po jedné výhře a prohře, a tak muselo rozhodnout skóre, které bylo ve prospěch hráčů 7A8. Ve třetí skupině to byl taktéž boj a do soubojů, které nakonec vyhrála 6B8 se zapojily i ženy, což byla velká radost, že i ženy se nebojí postavit mužskému pohlaví a jak jsme mohli vidět, tak jim i pořádně vytřít zrak.

Poslední skupina už se i přes velkou snahu čtvrtého ročníku vyvinula ve prospěch 1A4. V prvním semifinálovém boji se utkal vítěz první a druhé skupiny tudíž týmy 8A8 a 7B8. Zápas se zpočátku vyvíjel vyrovnaně, avšak zkušení hoši z oktávy mohli oslavit postup do finále, ovšem pro tým 7B8 to nebyl konec, ještě mohli utěšit svůj smutek v boji o bronz. Druhé semifinále odehrály týmy 1A4 a 6B8. Zápas byl téměř vyrovnaný a do poslední minuty nám nebyl znám vítěz, tak jsme s napětím čekali, zda bude prodloužení. Ovšem v poslední minutě utkání tým 1A4, který měl více zkušenější tým, vstřelil vítěznou branku a mohl pouze udržovat poslední minutu skóre a nakonec slavit postup do finále. Jako první byl k vidění zápas o bronz mezi 6B8 a 7B8. Jako téměř každý zápas v tomto turnaji se týmy přetahovaly o vedoucí pozici v zápase, avšak tým 6B8 více zabral a těžce vybojoval výhru 5:4.

Následovalo závěrečné finále mezi 8A8 a 1A4, kde v obou týmech hrají závodní florbalisté. Prvních pět minut finálového utkání bylo napjatých jak kšandy. Jednu chvíli vedl dokonce tým z prvního ročníku, což by mohlo být senzací, kdyby porazil tak výkonnostně dobrý tým. Jelikož se tým oktávy nechtěl nechat zahanbit, začal na soupeře tlačit a rázem otočil hru z 2:3 na 7:3 a mohl slavit vítězství v prvním ročníku florbalového turnaje vyššího gymnázia.