ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Sněhuláci 2014

18. 12. 2013
 Mgr. Michaela Böhmová,
06. 01. 2014

Zima nezima, čekáme opět na sníh! Po úspěchu loňských Sněhuláků pro Afriku, kteří oslovili 13 ostravských škol a jejichž organizaci studentská firma Frex company tak skvěle zvládla a úspěšně dotáhla do konce i celé hlasování, jsme se rozhodli akci zopakovat. Atmosféra při stavění sněhuláků a pohled na všechny ty plážové sněhuláky, zvířecí motivy, karikatury a sněhulákovské patvary byl tak skvělý, že by byla škoda nejít do toho znovu.

Náš nápad navíc oslovil samotné Ministerstvo školství ČR, které se rozhodlo nás podpořit a tuto akci zaštítit. Gymnázium, Ostrava–Hrabůvka, a Kola pro Afriku vyrážejí proto na společné stavění sněhuláků znovu, a tentokrát ve větším měřítku. Oslovili jsme všech zhruba 10 000 škol a školek v celé republice. Letos tedy sněhuláci nezaplaví jen Ostravu, ale celý stát. První vlnu mailů jsme rozeslali těsně před Vánocemi a seznam účastníků se již začíná plnit. Další oslovení škol probíhá právě teď. Na sníh tak letos nebudou čekat jen ostravští školáci, ale školy ze všech koutů republiky. A počet sněhuláků, které bychom mohli takto postavit, si netroufnu ani odhadnout, jistě však půjde do tisíců.

Akce nadchla také média, která nám nabídla pomocnou ruku s šířením informací o Sněhulácích 2014. Zapojila se např. Česká televize (pořad Dobré ráno), Český rozhlas a jiné. Herečka Komorní scény Aréna Alena Sasínová – Polarczyk pro nás namluvila spot, který se v průběhu ledna bude objevovat v rozhlasových vysíláních. Vytvořeny máme také webové stránky www.snehulaciproafriku.cz, kde je vše podstatné o akci i připomínky loňských sněhuláků. Rozjednánu máme také podporu různých firem, které by mohly akci sponzorovat a věnovat zúčastněným školám za jejich ochotu zapojit se do projektu a pomoci jiným finanční částky na školní doplňky či elektronické a sportovní vybavení.

Vše je tedy v plném proudu a projekt našeho gymnázia a Kol pro Afriku čeká na jediné – na sníh. Věříme, že akce, která formou hry a zábavy může pomoci dětem v Africe ke vzdělání, opět nadchne a že i na naší škole vzniknou stejně skvostné a vtipné, nebo ještě skvostnější a vtipnější výtvory než vloni. Adrenalinové čekání na akci, kterou nelze naplánovat dopředu a která vypukne nečekaně ze dne na den, právě začíná. Na nástěnce u knihovny můžete ale už teď napsat svůj tip, kolik sněhuláků se na naší škole letos postaví. A kolik se jich postaví celkem v České republice? Tipovat můžete až do vypuknutí akce. Nejpřesnější odhad bude odměněn.

Motto akce:
Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnohé z nich se ale ani nedostanou do školy. S první informací nic neuděláme, tu druhou je v našich silách změnit. Děti pomáhají dětem.