ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Frex Company boduje v Londýně!

 Frex Company,
08. 09. 2013

Po výhře v národním kole soutěže o Nejlepší studentskou společnost JA 2012/13 jsme měli obrovskou čest reprezentovat Českou republiku na Evropském finále v Londýně, hlavním městě Velké Británie.

Hned od samotného příjezdu jsme museli čelit řadě komplikací – jako například situaci, kdy se náš BeerBox nevešel do vstupních dveří hotelu. Ale naštěstí i v Hiltonu mají služební vchod, do kterého jsme se vlezli, a spletitou cestou automat vyvezli nahoru. Od okamžiku, kdy jsme vyjeli výtahem do 4. patra, nás už nikdo nepřehlédl. Kdo by se také neotočil za dvoumetrovým automatem? Navíc určeným k distribuci piva?!?

Byli jsme kolosem mezi makarónovými zrcadélky z Valonsko-bruselské federace, držáky na kravský ocas z Irska, gramofony na iPhone a iPad z Velké Británie a spoustou dalších a dalších produktů.

Nakonec ale porotu z celkových 35 firem nejvíce uchvátila estonská firma Three Little Pigs, která dětem předváděla vědecké pokusy. Na druhém místě se umístila firma Sun O´Clock ze Španělska, jejíž hodinky měřily množství škodlivého UV záření. Na třetím stupni vítězů stála německá firma KraGü, která předělávala kravaty na pásky. A poslední, bohužel bramborovou, medaili získala naše Frex Company s BeerBoxem, automatem na točené pivo!

Frex Company se tak stala zatím nejvýše umístěnou studentskou firmou, která se díky tvrdé dřině, snaze a probdělým nocím dostala neuvěřitelně vysoko. Ale nezvládla by to bez úžasné paní profesorky Szlaurové a oddaných rádců Matěje Kapošváryho a Jakuba Smolíka. Děkujeme!


Frex Company v České televizi - Události v regionech