ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Druhé kolo charitativní akce Běh pro Afriku

25. 05. 2013
 Mgr. Michaela Böhmová,
19. 05. 2013

Po příznivém přijetí nápadu vyběhat peníze na převoz kol africkým dětem a jeho říjnové realizaci jsme se rozhodli podpořit opět myšlenku aktivním způsobem pomoci dobré věci a podpořit společnost Kola pro Afriku.

Pro běžce říjnového kola není způsob, jakým mohou africkým dětem pomoci, žádnou novinkou. Pro všechny ostatní, kteří na podzim zaváhali a nezúčastnili se, přinášíme základní informace.

Kdo se může zúčastnit – Každý, kdo je ochoten pomoci, zasportovat si, pobavit se. Nemusí se jednat jen o studenty naší školy, ale i o všechny jejich známé, rodinné příslušníky, kamarády, ale také všechny ty, kdo s naší školou sice nemají nic společného , přesto by chtěli pomoci. Nemusíte být zdatnými běžci, počet uběhnutých koleček závisí čistě na vašich silách a chuti propotit triko. A koneckonců ani běžet nemusíte, kolečka se mohou i ujít. Rozhodující není ani věk, zapojit se mohou mladí i ti s léty zkušenější. V podzimním kole měl nejmladší účastník 2,5 roku a nejstarší už nechal školní lavice dávno za sebou, běžel dokonce i pes, a to s regulérním startovním číslem.

Jak svou účastí pomohu – Každý běžec dostane listinu, na níž se snaží získat co nejvíce sponzorů pro svůj běh – ti se mu upíší částkou, kterou jsou ochotni zaplatit za každé uběhnuté kolečko. Oslovit může rodinné příslušníky, přítele, přítelkyni, známé, spolužáky, učitele…. A pak už záleží jen na něm, kolik koleček uběhne a k jaké částce se penízky darované jeho sponzory vyšplhají. Myšlenka akce je záměrně formulována takto, aby běžec byl motivován uběhnout co nejvíc, vyhecovat se k výkonu, zároveň aby akce spojila při sobotním odpoledni rodiny, známé, spolužáky, kteří tak aktivně stráví čas spolu se zdravým povzbuzováním. Pomohou potřebným a zároveň udělají něco pro svůj aktivnější život. Atmosféra, která zavládla na podzim, byla skvělá – zdatnější běžci povzbuzovali a čekali na své méně zdatné spolužáky, rodiče skandovali pro své děti, učitelé hecovali své studenty a naopak. Vše pak doprovázelo nejen funění běžců, ale i spousta smíchu.

Možné je ale také zaplatit jednorázové startovné, jehož výše záleží jen na možnostech a ochotě pomoci samotných účastníků. Myšlenka akce tak sice ztrácí trochu ze svého kouzla, vytrácí se to napětí, adrenalin, ale ochota pomoci zůstává, a ta si zaslouží uznání.

Jak se mohu přihlásit – zapiš se na listinu účastníků u knihovny. Nejsi-li z naší školy, můžeš se přihlásit na mailu bohmova@ghrabuvka.cz a listina pro sponzory ti bude odeslána. Nebo prostě můžeš v den konání akce přijít a přihlásit se na místě.

Kdy a kde to proběhne – Akce bude zahájena 25. 5. 2013 (sobota) ve 14:00 na běžeckém okruhu v Bělském lese, registrace začne v 13:30. Ve 14:00 bude oficiálně odstartováno, zapojit do běhu se ale můžeš i později. Běhat se bude cca do 17:00, pak bude akce ukončena. Po celou dobu bude pro všechny běžce i chodce zajištěno malé občerstvení na doplnění sil a kalorií (voda, sušené či čerstvé ovoce...), tak jako na regulérních běžeckých závodech.

Pokud tě naše akce oslovila, neváhej a zapoj se. Každý je vítán a každý účastník je vítězem. Vždyť ochotně pomoci, obětovat svůj volný čas, a navíc propotit triko pro někoho, kdo si momentálně sám pomoci nemůže, ale s naší pomocí se dostane ke vzdělání a pak pomůže třeba dalším mnoha dětem v Africe, to určitě stojí za tu námahu a odhodlání. A tu atmosféru, která celé akci vládne, taky nezažiješ doma na kanapi.

Neváhej tedy a připoj se. Věřím, že tentokrát se vyhecují i naši kantoři, obléknou triko a tepláky a změří s vámi své síly. Za sebe a za organizátory ze společnosti Kola pro Afriku, pro něž je akce organizována, slibuji, že tentokrát propotíme triko i my.

Jakékoli další dotazy ráda zodpovím na mailové adrese bohmova@ghrabuvka.cz.