nahled

Turnaj 17. listopadu ve volejbale

Ve středu 12. 11. se výběr chlapců vyššího gymnázia zúčastnil tradičního turnaje 17. listopadu ve volejbale, který pořádalo gymnázium Volgogradská. Na turnaji zápolilo 9 ostravských gymnázií, která byla rozdělena do 3 základních skupin. Naše mužstvo šlo do turnaje s velkým očekáváním, protože jsme měli velmi vyrovnaný a kvalitní tým. Ve skupině jsme se nejdříve utkali s gymnáziem Volgogradská. První set jsme ovládli poměrem 20:2 a vypadalo to, že zápas bude jasnou záležitostí. Do druhého setu jsme však pustili některé náhradníky a vybrali jsme si slabší chvilku, zápas ukončilo až zkažené podání soupeře za stavu 19:19! Druhý zápas jsme odehráli s Gymnáziem Pavla Tigrida, kdy jsme soupeři nedali sebemenší šanci a vyhráli 2:0. Díky těmto výsledkům jsme postoupili mezi nejlepší trojku týmů, jež byla sestavena z vítězů základních skupin. Nejdříve jsme si to rozdali s Gymnáziem Hladnov. V dramatickém prvním setu jsme měli náskok 17:12, poté se ovšem ukázala zkušenost hladnovských borců, již dotáhli skóre a i přes naše dva setboly nakonec ovládli první set v poměru 20:19. Tento vývoj soupeře uklidnil a i přes náš velký odpor a bojovnost si už druhý set pohlídal a potvrdil dominanci hladnovského gymnázia snad ve všech kolektivních sportech. Potom nás čekal poslední zápas turnaje, přímý souboj o 2. místo a také o postup do městského finále. Utkali jsme se s Biskupským gymnáziem. Naši hráči zopakovali skvělý výkon z předchozího zápasu a poměrně v klidu vyhráli 2:0.

Nakonec nás čekalo vyhlášení výsledků a předání všemi očekávaných zákusků. Myslím, že toto jen umocnilo příjemný pocit z celého turnaje, a i když nám k triumfu scházela ještě jedna příčka, máme šanci si vše vynahradit v městském finále, do kterého jdeme odhodlaní poprat se o co nejlepší umístění!

Školu reprezentovali: kapitán Václav Čevela, Tomáš Chochola, Michal Vašátko, Marek Schwalbe , Jan Mandrla, Tomáš Vojkůvka, David Vronka, Matěj Kučera a manažer, novinář, maskot a připravená záloha týmu Tony Skřipčák.

Tony Skřipčák, 6A8

Turnaje 17. listopadu se zúčastnilo také družstvo dívek ve složení Martina Smrečani (kapitánka), Eva Hrabovská, Markéta Mrázková, Silvie Ostřížková, Kateřina Slobodníková a Eliška Venhudová. Počet týmů byl letos poměrně vysoký, turnaje se zúčastnilo 10 ostravských gymnázií. V základní skupině skončila děvčata po souboji s týmy gymnázií Volgogradská a Matiční na druhém místě, z čehož vyplynul postup do bojů o 4. až 6. místo. Děvčata se konečně sehrála a porazila tým Wichterleho gymnázia. V souboji o 4. místo s družstvem gymnázia z Hladnova náš tým ve velmi vyrovnaném a napínavém zápase remizoval. Lepší skóre soupeře pak rozhodlo o našem celkovém 5. místě v turnaji. Všem děvčatům děkuji za pěkný výkon a vzornou reprezentaci naší školy.