nahled

Největší úspěch v Turnaji 17. listopadu ve volejbale

V minulém týdnu se uskutečnil tradiční Turnaj 17. listopadu ve volejbale. Ve středu se utkaly chlapecké týmy a v pátek družstva děvčat. Pro naše gymnázium skončil turnaj nejlépe v historii, neboť děvčata turnaj vyhrála a chlapci obsadili druhé místo. Oba týmy zároveň postoupily do okresního kola.

Turnaj z pohledu Terezy Boženské

V pátek 21. 11. se tým děvčat ve složení Veronika Batková, Eliška Venhudová, Katka Slobodníková, Hana Fukalová, Tereza Boženská (7A8), Martina Smrečani (7B8), Monika Kokešová (6B8) a Klára Klásková (5B8) zúčastnil volejbalového turnaje.

Když jsme dorazily na místo určení, tedy do tělocvičny Sportovního gymnázia Ostrava, krátce jsme se rozcvičily a pak už nás čekal první zápas. Ten se nám podařilo vyhrát. V naší skupině jsme se utkaly s dalšími 3 týmy, které jsme, díky našim schopnostem a notné dávce štěstí, porazily. Pak už před námi byly jen dva zápasy - semifinálový a finálový. Daly jsme do toho všechno a nakonec jsme to dokázaly! Vyhrály jsme, a to bez ztráty jediného setu. Oslavy byly veliké a naše euforie stále trvá. Snad nevyprchá do okresního kola a podaří se nám úspěch zopakovat. Tak nám držte palce!

Turnaj z pohledu Tonyho Skřipčáka

Ve středu 18. 11. se výběr chlapců vyššího gymnázia zúčastnil turnaje 17. listopadu ve volejbale. I přes odchody některých opor jsme stále měli kvalitní tým, navíc jsme dostali možnost se sehrát na několika trénincích před turnajem. Proto jsme věřili, že se nám povede zopakovat loňský postup do okresního finále.

Organizace turnaje, ve kterém letos bojovalo 8 ostravských gymnázií, se jako tradičně ujalo Sportovní gymnázium Ostrava spolu s Gymnáziem Volgogradská. Kvůli opravě tělocvičny Sportovního gymnázia jsme naše zápasy v základní skupině odehráli ve sportovní hale na Plzeňské.

Nejdříve jsme se utkali s týmem Biskupského gymnázia, který se loni umístil jen o jednu příčku za námi. Věděli jsme tedy, že nás čeká ostrý start. První set jsme i přes naši špatnou hru urvali v poměru 20:13, ve druhém však soupeř ukázal své kvality a díky našim častým chybám jsme se rozešli po zasloužené remíze, na míče jsme však vyhráli, což znamenalo, že stále můžeme pomýšlet na vítězství ve skupině. Ve druhém zápase jsme narazili na Sportovní gymnázium, které kvůli své specializaci do turnaje nasadilo pouze sportovce jiného zaměření. Tento zápas jsme vyhráli poměrně v klidu 2:0, bojovnost a týmového ducha však soupeři nelze upřít. V posledním utkání skupiny jsme měli poměřit své síly s Gymnáziem Olgy Havlové, které také předvádělo dobrou hru. První set byl velkou přetahovanou, kterou jsme nakonec prohráli nejtěsnějším rozdílem 19:20. Druhý set jsme museli bezpodmínečně vyhrát, jinak bychom se s turnajem rozloučili. To se nám naštěstí povedlo a naše skupina se vzhledem k dalším, pro nás příznivým výsledkům zamotala natolik, že jsme ji díky nejlepšímu poměru míčů ovládli, což nám zajistilo lepší výchozí pozici do semifinále.

Na to jsme se přesunuli do tělocvičny Gymnázia Volgogradská, kde už na nás čekal neznámý soupeř z Wichterlova gymnázia. V prvním setu jsme předváděli pěknou hru, navíc se nám dařilo úplně všechno, na co jsme sáhli, k bodům nám například mnohokrát pomohla páska. Ve druhém setu se karta obrátila, soupeř se „kousl“ a srovnal stav zápasu na 1:1. Tiebreak hraný do 15 bodů jsme si ale pohlídali, a mohli jsme tak slavit postup do finále, a hlavně pak do okresního kola.

Ve finále jsme se utkali s tradičním soupeřem z Hladnova, který jako vždy postavil velmi vyrovnaný tým silných kluků, kteří naše útočné výpady přijímali s nevídanou lehkostí. V prvním setu jsme s nimi drželi krok, koncovku jsme však nezvládli. Ve druhém setu už se na našem týmu projevila únava z předchozích těžkých zápasů, a tak i letos vyzněl náš souboj o celkové prvenství lépe pro tým Hladnova.

Útěchou nám potom mohly být zákusky, jež jsou každoročně cenou pro nejlepší týmy. Myslím si, že celkově se nám turnaj vydařil, dokázali jsme zdolat těžké soupeře a do okresního finále půjdeme opět odhodlaní poprat se o co nejlepší umístění!

Náš tým hrál ve složení: kapitán Tomáš Vojkůvka (3A4), Tony Skřipčák, Michal Vašátko, Vojtěch Neuvirth (7A8), Marek Schwalbe, Jan Mandrla (6B8), Marek Gaščík, Tomáš Nečesaný (5A8).