nahled

Juniorský maraton 2017 - krajské semifinále

Zatímco se většina studentů gymnázia účastnila různých exkurzí, z důvodu probíhajících přijímacích zkoušek, skupina nadšenců do běhu z celého gymnázia nazula tenisky a zamířila na Masarykovo náměstí, aby reprezentovala naši školu v krajském kole maratonu a zároveň podpořila snahu štafety A o postup do celorepublikového finále, které se uskuteční 7. 5. 2017 v Praze. Zda byly naše snahy úspěšné a jak celý maratonský maraton probíhal, se dozvíte v následujícím článku.

Běžci se mohli do štafety nominovat ve 3 termínech. Účast byla hojná, sešlo se celkem 42 lidí, z nichž se sestavily celkem 4 štafety po 10 lidech - A,B,C,D. Štafeta A byla sestavena ze studentů s nejrychlejšími časy ze školního kola. Další štafety byly sestaveny vyrovnaně, aby každá měla šanci na dobré umístění.

Ve středu 12. 4. 2017 jsme se ráno v 11:30 sešli na Masarykově náměstí. Mírně poprchávalo, na běžeckém okruhu foukal silný protivítr, trať chvilkami klouzala, ale to na náladě nikomu neubíralo. Doladili jsme všechny potřebné věci, seznámili se v rámci štafet, rozvrhli si taktiku, vyfasovali jsme trička, čelenky, pití, startovní čísla a pečlivě připravené tabulky od pana profesora Hegedüse (abychom si navzájem mohli počítat kola) a ve 12 hodin vyběhli na trať první běžci. Každý běžec musel uběhnout 600 m dlouhý okruh celkem 7x. Atmosféra závodu byla strhující a vzájemné povzbuzování dodávalo běžcům energii překonat svůj úsek v co nejlepším čase.

Naše štafety se letos obešly bez pádů a po strhujícím a napínavém boji se umístily takto:

• Štafeta BěHajdy A (2:55:38) se umístila na krasném 3. místě, bohužel nepostupovém.
  • Štafeta BěHajdy B (3:27:50) se umístila na 19. místě
  • Štafeta BěHajdy C (3:23:48) se umístila na 16. místě
  • Štafeta BěHajdy D (3:18:02) se umístila na 13. místě

Štafetu A porazila štafeta Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových (SG Ostrava), která zároveň překonala rekord Juniorského maratonu a jež byla složená z vytrvalostních atletů, kteří se pravidelně umisťují na předních příčkách atletických závodů, a poté štafeta Volgogradského gymnázia (Volgogradská Runners), složená taktéž z několika předních vytrvalostních atletů.

Ovšem nesmíme opomenout ani na štafetu našich profesorů - "Hello-BěHajdy", která se umístila na 9. místě (3:10:14).

Všem zúčastněným i profesorům gratulujeme a těšíme se na příští rok, až zase jednou vyhraje láska k sportu nad lenivostí!